Powiat Ostrowski: Młodzieżowy spektakl o niepodległości

  • 26.01.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Młodzieżowy spektakl o niepodległości
Młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowała swoim młodszym kolegom widowisko słowno–muzyczne, nawiązujące do niedawnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie miało miejsce  w Ostrowskim Centrum Kultury. Licealiści postanowili przedstawić tematykę odzyskania niepodległości w nieszablonowy sposób, łącząc inscenizację teatralną z występami muzycznymi, prezentacje filmowe z układami tanecznymi. Widownia, złożona głównie z uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, miała okazję w ciekawy i przystępny sposób przekonać się, jak wyglądała długa, naznaczona cierpieniem, poświęceniem i momentami chwały – droga do wolności. Spektakl, łącząc wydarzenia historyczne, sceny utrwalone w największych literackich dziełach z współczesnością, uświadomił młodym odbiorcom wartość wolności i  jej uniwersalne, ponadczasowe znaczenie.
- Godzinne przedstawienie zakończyło się owacją wypełnionej po brzegi widowni Ostrowskiego Centrum Kultury. Po raz kolejny doceniono pomysłowość i zdolności utalentowanych uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Najważniejsze jednak jest to, aby przesłanie zawarte w tytule spektaklu pozostało w umysłach i czynach współczesnej młodzieży – młodego pokolenia Polaków! – mówi Małgorzata Jędroch dyrektor IV LO.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe