Kalisz: Nielegalne papierosy nie trafiły na rynek

  • 24.01.2019, 12:36
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nielegalne papierosy nie trafiły na rynek
Ponad 11 tysięcy sztuk papierosów oraz tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczyli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Kontrabanda przechowywana była w jednym z mieszkań na terenie Opatówka. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to skarb państwa straciłby ponad 10 tysięcy złotych. 
 Policjanci zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzają informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. 18 stycznia br. funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą weszli do jednego z wcześniej wytypowanych mieszkań na terenie Opatówka. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli nielegalne towary. Łącznie w mieszkaniu 56-latka zabezpieczono ponad 11 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 0,5 kg tytoniu. Na podstawie wyliczeń Izby Celnej ustalono, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga ponad 10 tys. złotych. 56-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu wysoka grzywna.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne akcje skierowane przeciwko procederowi nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe