Kalisz: Strażacy szukali bomby. To był fałszywy alarm

  • 23.01.2019, 16:48
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Strażacy szukali bomby. To był fałszywy alarm
Dzisiaj po godz. 13.00 na skrzynkę pocztową kaliskiego magistratu ktoś przesłał informację, że w urzędzie znajduje się bomba.

Ładunek wybuchowy miał znajdować się w pomieszczeniu gospodarczym. Z przesłanej informacji wynikało, że ma wybuchnąć o godz. 14.00. W tej sytuacji władze miasta podjęły błyskawiczne działania. Wezwane zostały odpowiednie służby i rozpoczęto ewakuację pracowników urzędu oraz petentów załatwiających w magistracie swoje sprawy. Ewakuacja została przeprowadzona w ratuszu oraz w budynku urzędu przy ul. Kościuszki.Ewakuowano również Villę Calisia. W sumie 340 osób. 
Poszukiwania zostały już zakończone. Ładunku wybuchowego nie odnaleziono. Teraz policja będzie prowadzić działania, by ustalić sprawcę tego fałszywego alarmu. Nie można wykluczyć, że zostanie obciążony kosztami całej akcji.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe