Ostrów: Krakowska po przetargu

  • 23.01.2019, 08:05
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Krakowska po przetargu
Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę nawierzchni ulicy Krakowskiej. Powstanie tu jezdnia z betonu asfaltowego, a wykonawcą tej inwestycji będzie przedsiębiorstwo Drogbud z Nowych Skalmierzyc.

Prace budowlane wykonane zostaną na odcinku od ronda w kierunku ulicy Szczecińskiej.
- Na podbudowie z kruszywa łamanego powstanie tu jezdnia z betonu asfaltowego. Obecnie istnieje tu droga utwardzona w części kruszywem mineralnym oraz gruzem. To droga dojazdowa głównie do działek z zabudową jednorodzinną. Szczególnie wiosną i jesienią powstają tu obszerne zastoiska wody, co jest niekorzystne nie tylko z punktu widzenia trwałości obecnej nawierzchni, ale również bezpieczeństwa ruchu, dlatego, dzięki planowanym pracom modernizacyjnym, zamierzamy bezpieczeństwo na tym odcinku zwiększyć – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Na przetarg ogłoszony przez MZD wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą z nich złożyło Przedsiębiorstwo Drogowe DROGBUD-Szablewski Sp.j. z Nowych Skalmierzyc i to ono zostało zwycięzcą przetargu.
- Wartość zaplanowanych tu prac budowlanych to 63 295 zł. Okres gwarancji zaproponowany przez wykonawcę w ofercie wynosi 60 miesięcy – dodaje dyrektor MZD.
Wybudowana nawierzchnia ograniczona zostanie nowymi krawężnikami, wykonane zostaną tu też studzienki ściekowe.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe