Kalisz: Krakowski naczelnikiem w Kaliszu

  • 22.01.2019, 06:30 (aktualizacja 22.01.2019, 12:11)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Krakowski naczelnikiem w Kaliszu
Stanisław Krakowski od 1 lutego obejmie funkcję naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta w kaliskim magistracie. Jego kandydaturę zaakceptował prezydent miasta.

Na ogłoszony przez miasto konkurs wpłynęły cztery oferty. Wszyscy kandydaci spełnili wymogi formalne, wszyscy też zostali zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Prezydent Krystian Kinastowski zaakceptował, przedłożoną przez komisję konkursową, kandydaturę Stanisława Krakowskiego. Nowy naczelnik przejmie obowiązki 1 lutego.
Stanisław Krakowski posiada wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej i na stanowiskach kierowniczych. W latach 1994-2005 był sekretarzem miasta w Rudzie Śląskiej i Ostrowie Wielkopolskim. Przez kolejny rok (2005-2006) w kaliskim urzędzie szefował Wydziałowi Edukacji. W latach 2007-2015 był wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. Od stycznia 2016 do kwietnia 2018 roku pracował w kaliskiej spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe.
Natomiast od 18 stycznia Krzysztof Gałka objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. infrastruktury drogowej w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji w Kaliszu. Jak czytamy w protokole z posiedzenia komisji rekrutacyjnej, podczas rozmów kwalifikacyjnych Krzysztof Gałka wykazał się odpowiednią wiedzą, posiada kwalifikacje potrzebne do objęcia stanowiska. Udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania merytoryczne zadane przez komisję.
KZ

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe