Powiat Kaliski: Przedszkolaki odwiedziły starostwo

  • 21.01.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Przedszkolaki odwiedziły starostwo
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka ,,Tęczowa Kraina" w Kaliszu odwiedziły zabytkową siedzibę Starostwa Powiatowego. Młodzi goście mogli dzięki temu przyjrzeć się jak wygląda praca urzędników. Dzieci w ramach wizyty obejrzały salę sesyjną oraz gabinet starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Wizyta rozpoczęła się od części praktycznej. Dzieci zawitały bowiem do sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie z pokaźną dozą kreatywności rysowały, starając się odzwierciedlić m.in. herb Powiatu Kaliskiego. Za dużą pomysłowość i wyobraźnię chwalił przybyłych milusińskich starosta kaliski Krzysztof Nosal, który bacznie przyglądał się wyrazom artystycznym przedszkolaków.
Tuż po części praktycznej, adepci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Tęczowa Kraina" udali się do gabinetu starosty, który obserwowali z ogromnym zaciekawieniem. Największą uwagę skupiało przede wszystkim stanowisko pracy starosty, które przedszkolaki zajmowały z dużym entuzjazmem . W tajniki pracy urzędników przybyłych gości wdrażali także m.in. wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy, skarbnik powiatu Urszula Jędrusiak oraz dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Wioletta Przybylska.
Warto zaznaczyć, że wizyta w zabytkowej siedzibie Starostwa Powiatowego najwyraźniej przypadła do gustu przedszkolakom, bo raz po raz dało się słyszeć odważne deklaracje wskazujące, że młodzi goście w dorosłej przyszłości zamierzają podjąć pracę w zwiedzanym urzędzie.
MM
Fot. Ewelina Winowicz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe