Karate: Od powstania klubu jego wychowankowie zdobyli 555 medali

  • 18.01.2019, 18:18 (aktualizacja 21.01.2019, 13:52)
  • Ryszard Binczak
Karate: Od powstania klubu jego wychowankowie zdobyli 555 medali
Klub Karate Kuźma Team działa od 6 kwietnia 2015 roku. Od tego czasu zawodnicy na imprezach różnej rangi w kraju i za granicą zdobyli aż 555 medali. Zawodnicy z ostrowskiego klubu rywalizowali w 17 krajach, w tym w trzech poza Europą. Takim wynikiem nie może pochwalić się żaden klub w Ostrowie.

Klub stawia na szkolenie młodzieży. Na zajęcia mogą przychodzić już dzieci w wieku 4 lat. Ale w tym przypadku muszą być pod opieką rodziców. Samodzielnie na zajęcia mogą zostać już pięciolatki. Co ciekawe, klub stara się także zainteresować karate rodziców i zachęca ich do uprawiania tej dyscypliny razem ze swoimi pociechami. Jako ciekawostkę można podać, iż najstarsza osoba uczestnicząca w zajęciach liczy sobie 69 lat.

Wracając do historii klubu trzeba napisać, że pierwszy nabór młodzieży, która dziś zdobywa medale, odbył się we wrześniu 2015 roku. Dość szybko udało się zbudować w samym Ostrowie grupę blisko 100 chętnych. I co ciekawe, z tej dużej grupy do dziś podnosi swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportu około 60 osób. Ale w klubie – który ma aż cztery sekcje – w Ostrowie, Kaliszu, Nowych Skalmierzycach i Olszynie koło Ostrzeszowa – obecnie trenuje ponad 100 osób.

- Oczywiście zachęcamy dzieci i młodzież do trenowania karate, bo jest to wspaniała forma aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi Piotr Kuźma, główny trener z licencją międzynarodową.

Piotr Kuźma nie lubi się chwalić swoimi osiągnięciami, a ma ich bardzo wiele. Wystarczy chociażby przypomnieć, że od maja 2018 roku jest przedstawicielem organizacji JKAs Japan Karate Shotokan, a od sierpnia ubr. jej dyrektorem generalnym na Polskę. Jest także trenerem kadry Polski Karate Shotokan. Posiada najwyższą klasę trenera i egzaminatora międzynarodowego oraz jest sędzią międzynarodowym - Kumite Judge B!
 

Piotr Kuźma z Karate Kuźma Team nie ogląda się na dotacje z miasta czy powiatu. Robi swoje i to za własne pieniądze. Na budżet klubu składa się wsparcie ze strony rodziców, składki klubowe oraz umowy z prywatnymi darczyńcami.

- Mamy swoich sponsorów i to nie tylko z Ostrowa i okolić, ale z całej Polski – mówi Piotr Kuźma.

Przez 3,5 roku działalności klub zdobył aż 555 medali. Żaden inny klub w Ostrowie nie może nawet zbliżyć się do takiej ilości. I niech ktoś nie pomyśli, że są to krążki wywalczone na jakiś prowincjonalnych imprezach. Zawodnicy Karate Kuźma Team zdobywali medale rangi mistrzostw świata, Pucharu Świata, mistrzostw Europy, Pucharu Europy, mistrzostw Polski, Pucharu Polski i na różnych prestiżowych turniejach rozgrywanych w całej Europie. Tylko w 2018 roku reprezentanci klubu zdobyli 128 medali – 50 złotych, 30 srebrnych i 48 brązowych.

A już wkrótce medalowa kolekcja klubu może się jeszcze powiększyć. Na międzynarodowy turniej karate WKF do niemieckiego Stuttgartu został powołany najmłodszy zawodnik w Polsce posiadający licencję międzynarodową – Aleksander Gonstalla – który kilka dni temu skończył 6 lat. To najlepszy przykład świadczący o doskonałej pracy w klubie z najmłodszymi.

Warto nadmienić, że najmłodszym zwycięzcą oficjalnego turnieju karate w Polsce - "Zduny Karate Cup 2016" - został Filip Juskowiak - obecnie młody piłkarz złotej drużyny Lecha Poznań - który sięgnął po turniejowe zwycięstwo w wieku niespełna 6 lat!

Ale Piotr Kuźma nie prowadzi klubu, by chwalić się później ilością zdobytych medali. Znajduje czas, by spotkać się z dziećmi w przedszkolach oraz z młodzieżą w szkołach podstawowych czy liceach. Na takich spotkaniach opowiada o karate, a także bardzo chętnie przeprowadza pokazowe treningi, a nawet zajęcia wychowania fizycznego. Nie sposób policzyć wszystkich tych spotkań, ale pewnie uzbierało się ich blisko 100. Młodzież może być pewna, że będą kolejne, gdyż Piotr Kuźma nigdy nie odmawia i zawsze chętnie przychodzi do szkół.

- Te spotkania z dziećmi i młodzieżą są dla mnie zastrzykiem pozytywnej energii i dodatkową motywacją do jeszcze większego wysiłku w mojej codziennej pracy trenerskiej z najmłodszymi – mówi Piotr Kuźma.

Klub Karate Kuźma Team, to najlepszy klub sportowy nie tylko w Ostrowie, ale także w regionie. Natomiast Piotr Kuźma jest najskuteczniejszym sportowcem w historii Ostrowa Wielkopolskiego mając na swoim koncie blisko 200 trofeów sportowych.

BIN

Ryszard Binczak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ela.Bor.
Ela.Bor. 20.01.2019, 10:42
MOZNA W OSTR?
MOZNA ZA SWOJE?
MOZNA DOBRZE?
NAJLEPSZY PRZYKLAD ZE TAK!
ZAMIAST WIECZNIE CHODZIC PO KASKE DO WLADZ SAM. MOZE WIEKSZA CZESC DZIALACZY I SPORA CZESC TRENEROW POCHODZI NA KURSY ZARZADZANIA?
Laus
Laus 18.01.2019, 22:37
Gratulacje sąsiedzie z Komuny Paryskiej :-)

Pozostałe