Ostrów: Drogowy pirat jechał pon 160 km/h. Stracił prawo jazdy.

  • 18.01.2019, 06:30 (aktualizacja 18.01.2019, 07:17)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Drogowy pirat jechał pon 160 km/h. Stracił prawo jazdy.
Trzy miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czeka 23-letniego kierowcę, który pędził w terenie zabudowanym ponad 160 km/h na tzw. „sześćdziesiątce”. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy.

Brawura, bagatelizowanie przepisów szczególnie tych związanych z niedostosowaniem prędkości, powoduje bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego. Do tego trudne warunki na drogach w okresie jesienno-zimowym nie sprzyjają kierującym. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy narażają siebie i innych na śmiertelne niebezpieczeństwo.
16 stycznia policjanci ostrowskiej drogówki wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem patrolowali drogi na terenie gminy Nowych Skalmierzyc. Około godziny 10:00 funkcjonariusze zauważyli samochód marki Opel Insignia, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 100 km/h. Policyjny videorejestrator wskazał, że kierujący jechał ponad 160 km/h.
Samochodem kierował 23-letni mężczyzna z powiatu ostrzeszowskiego. Kontrola policyjna zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.
Jak pokazuje powyższy przykład ani liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy łamią przepisy o dopuszczalnej prędkości. Kierowcy którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.
KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe