Ostrów: Ostrów upamiętni prezydenta Gdańska

  • 17.01.2019, 14:01
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów upamiętni prezydenta Gdańska
My, samorząd Ostrowa Wielkopolskiego, poruszeni tragedią, która wydarzyła się w Gdańsku zapraszamy wszystkich, którzy w tych trudnych chwilach potrzebują wzajemnej obecności i wsparcia na spotkanie upamiętniające ś.p. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Spotkajmy się w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska – w sobotę, 19 stycznia, o godz. 18.00 na ostrowskim Rynku. Po nim wspólnie przejdziemy do Konkatedry, gdzie o godz. 18.30 odprawiona zostanie msza św. w intencji ś.p. Pawła Adamowicza oraz w intencji Pokoju, Solidarności i Tolerancji.
Zgodnie z wolą rodziny zmarłego, również w Ostrowie, pojawią się wolontariusze z puszkami WOŚP, do których będzie można złożyć "datki zamiast kwiatów".
W piątek, w godz. 10.00-15.00 oraz w sobotę w godz. 16.00-19.00, w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza, wystawiona zostanie księga kondolencyjna dla wszystkich, którzy chcieliby podzielić się refleksją po tym niedopuszczalnym akcie przemocy.
Wydarzenia ostatnich dni budzą wiele bolesnych emocji i każdy z nas potrzebuje czasu, by wrócić do swojej codzienności. W tych trudnych dniach bądźmy razem, bądźmy dla siebie wsparciem.
Dzisiaj o godz. 12.00, przy dźwiękach hejnału miasta, na znak żałoby, flagi zostały opuszczone do połowy masztów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe