Ostrów: Przykład a nie wykład

  • 17.01.2019, 08:44
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Przykład a nie wykład
W Ostrowskim Centrum Kultury już po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym dniu zarejestrowani wolontariusze nie tylko zbierali na ulicach pieniądze do puszek, ale również wspierali to zacne dzieło w inny sposób.

Przykładem mogą być zajęcia prowadzone przez dziewczęta na małej scenie OCK w ramach wolontariatu pedagogicznego, inicjatywy której pomysłodawcą jest pedagog szkolny i prowadzący WOŚP Szymon Matyśkiewicz. Dziewczyny prowadziły działania takie jak: animacje, malowanie twarzy czy kręcenie warkoczyków, które oprócz wspierania w tym dniu Orkiestry, miały na celu zachęcić młodzież do uczestniczenia w tego typu ważnych przedsięwzięciach.

Dziewczyny - Nicola Jaruzel , Olga Gembala , Oliwia Kubis - wychodzą bowiem z założenia, że w pierwszej kolejności należy pokazać samemu co robi się dobrego dla innych, a później zapraszać do różnych akcji charytatywnych innych.

- Chcemy w ten sposób pokazać naszym rówieśnikom, że warto wspierać WOŚP, a także wszelkie inne akcje charytatywne - mówi dziewczyny.

Warto tu dodać, iż wolontariat pedagogiczny, to inicjatywa mająca na celu szkolenie młodzieży z ostrowskich placówek z zakresu pracy z dziećmi, osobami starszymi, akcji pomocowych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe