Ostrów: CRK dla dzieci w ferie zimowe

  • 16.01.2019, 12:15 (aktualizacja 16.01.2019, 12:30)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: CRK dla dzieci w ferie zimowe
Wizyta edukacyjna ,,Poznaj ostrowską zieloną energię" zorganizowana przez Centrum Rozwoju Komunalnego dla podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej ,,Boże Podwórko" odbyła się we wtorek, 15 stycznia, w ramach trwających ferii zimowych.

Ostrowskim dzieciom pokazano wytwarzanie własnej ekologicznej energii do zasilania autobusów elektrycznych.

- W organizację pomysłowych atrakcji na ferie dla ostrowskich uczniów oprócz szkół i jednostek kulturalnych włączają się również miejskie spółki komunalne – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas wizyty edukacyjnej obok przejazdu autobusem elektrycznym 40 dzieci – podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej, zwiedziło ostrowską elektrociepłownię OZC, gdzie na własne oczy mogły zobaczyć sposób wytwarzania prądu i ciepła.

- To przykład, że spółki komunalne skupione w Grupie Kapitałowej CRK wspólnie realizują również wartościowe inicjatywy społeczne – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Przewodnikami feryjnego spotkania byli Mateusz Nycek, przedstawiciel Centrum Rozwoju Komunalnego i radny miejski oraz Mariusz Bolach, członek zarządu i dyrektor techniczny Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Uczestnicy otrzymali również ekologiczne zestawy edukacyjne przygotowane przez CRK.

- Nasi podopieczni z dużym zainteresowaniem przyjęli zorganizowaną inicjatywę, a przedstawione atrakcje wywołały radość i zaciekawienie tematem ekologicznej energii, który będziemy pogłębiać w naszej codziennej pracy z dziećmi – podkreśla Ewa Konieczna, kierownik świetlicy socjoterapeutycznej „Boże Podwórko”.

- Możemy pochwalić się tym, że Ostrów Wielkopolski jako jedyne miasto w Polsce zasila autobusy elektryczne własną ekologiczną energią produkowaną z biomasy drzewnej. Warto pokazywać młodym ostrowianom to, co udane i pozytywne w naszym mieście – podsumowuje Bartosz Ziółkowski

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe