Lekkoatletyka: Lekkoatletyczny czempionat. Na podium kaliszanie

  • 15.01.2019, 08:08
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Lekkoatletyczny czempionat. Na podium kaliszanie
Blisko 180 zawodników z 13 klubów wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w lekkiej atletyce, których gospodarzem po raz kolejny był Kalisz. Na podium nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, zawodników z UKS 12 Kalisz.

Rozegrane w hali lekkoatletycznej OSRiR-u przy ul. Łódzkiej zawody mają już ponad dwudziestoletnią tradycję. Ich kolejna edycja w kategorii młodzików, zgromadziła na starcie blisko 180 zawodników z 13 wielkopolskich klubów.

Trzykrotnie na podium stawali reprezentanci gospodarzy – zawodnicy UKS 12 Kalisz. Najcenniejszy medal wywalczył Jan Rosiewicz, który nie miał sobie równych w chodzie na 3000 metrów chodu. Dystans pokonał w czasie 16:69 i jest to jego nowy rekord życiowy. Wygląda na to, że idzie w ślady taty Macieja, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Rewelacyjny wynik na nieco krótszym dystansie - 2000 metrów - uzyskała również Emilia Wiśniewska. Czas 9:53 zapewnił jej srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Maja Łyskowka, która w biegu na 300 metrów uzyskała czas 48.89.

Wysokie czwarte miejsce na dystansie 1000 metrów zajęła Olga Odziemek (3:51.24), ale powody do satysfakcji ma też Julia Goździewicz, która była szósta w biegu na 300 metrów (50.39).

Halowym Mistrzostwom Wielkopolski młodzików towarzyszył Otwarty Mityng Lekkoatletyczny w innych kategoriach wiekowych. Warte uwagi są wyniki dwojga pierwszorocznych juniorów młodszych UKS 12 Kalisz. Mikołaj Nowostawski czasem 15:32 w chodzie na 3000 metrów ustanowił nowy rekord życiowy. W tej samej konkurencji znakomicie spisała się też Amelia Błażejewska, która dystans 2000 metrów pokonała w czasie 10:40, co jest doskonałym prognostykiem przed tegorocznymi Mistrzostwami Polski.

Jak podkreślają organizatorzy zawodów: Krzysztof Kisiel, prezes UKS 12 Kalisz i trener polskiej kadry chodziarzy oraz Paweł Wiśniewski, sekretarz „Dwunastki” odpowiedzialny też w klubie za szkolenie młodzieży, sobotnie zmagania stały na dobrym sportowym poziomie. Cieszyły się też dużą frekwencją, mimo iż reprezentanci kilku wielkopolskich klubów w związku z feriami zimowymi przebywają już na zgrupowaniach.

 

Zawody przeprowadzone zostały przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki oraz UKS 12 Kalisz. Warto przy tym dodać, że kaliska hala przy ul. Łódzkiej dzień przed imprezą otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co pozwoli zawodnikom uzyskiwać podczas rywalizacji pierwszą klasę sportową oraz kwalifikacje do imprez mistrzowskich. Tymczasem już 2 lutego w tym właśnie obiekcie rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Wielkopolski juniorów młodszych i juniorów.

 

Tekst: Karina Zachara, fot. Piotr Szymański

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe