Ostrów: Honorowi dawcy krwi

  • 15.01.2019, 06:30 (aktualizacja 15.01.2019, 07:15)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Honorowi dawcy krwi
Blisko 60 litrów krwi oddali w ubiegłym roku policjanci i członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Wolontariusze w niebieskich mundurach podsumowali swoją wolontaryjną działalność.

W ostrowskiej komendzie aktywnie działa policyjny Klub Krwiodawców HDK. To właśnie jego członkowie, poprzez własny przykład, pokazują, że honorowe oddanie krwi daje wiele satysfakcji. Honorowe oddawanie krwi to także jeden z wymiarów służby innym. Krwiodawcy bardzo mocno utożsamiają się z takimi postawami, tym bardziej, że oddana krew w niektórych wypadkach wprost ratuje życie. HDK działający przy ostrowskiej komendzie liczy 17 członków.
W 2018 roku policjanci i członkowie oddali łącznie blisko 60 litrów krwi.
Ostrowscy policjanci zachęcają, do oddawania krwi jak również, by zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych i w razie potrzeby stać się dawcą „nowego życia". 
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe