Powiat Ostrowski: Misja - pomaganie

  • 14.01.2019, 12:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Misja - pomaganie
Do tańca zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Chlebowe serduszka, prace plastyczne, pamiątkowy medal, pizzę i rosół - obydwa ufundowane przez restauratorów, a nawet wspólny obiad z wójtem zlicytowano m.in. w trakcie aukcji towarzyszącej niedzielnemu Finałowi WOŚP w Czarnymlesie. W tamtejszej sali wiejskiej wystąpiły z tej okazji przedszkolaki z "Calineczki", Zespół Pieśni i Tańca Przygodzice, Zespół Tańca Ludowego Kosynierzy oraz Zespół Śpiewaczy "Czarnoleski Nutki".
- WOŚP to wielkie pomaganie, w które Gminny Ośrodek Kultury ochoczo włącza się co roku - mówi dyr. tej placówki Robert Kaczmarek. - Tym razem pomagamy z przytupem, jednocześnie angażując mieszkańców. To właśnie ich hojność i wrażliwość sprawiły, że dzisiejsza licytacja (nie licząc zbiórki) wyniosła 3280 zł.
Koordynatorem 27. Finału WOŚP w gminie Przygodzice był właśnie GOK.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) kolejny już raz zagrała także w piekarni Gminnej Spółdzielni Samopomocy Chłopskiej w Przygodzicach, która specjalizuje się w produkcji zdrowego, tradycyjnego chleba. Piekarze w te wypieki wkładają także cząstkę swoich serc, mając na względzie cel, jakiemu ostatecznie posłużą chlebki.
Nie zawiedli również mieszkańcy Czarnegolasu i okolicznych miejscowości, którzy otworzyli swoje serca i portfele.
WOŚP można wesprzeć, m.in. wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy, wysyłając SMS-y  i wpłacając środki online. Tradycyjnie trwają też internetowe aukcje charytatywne. Licytowane są m.in. przedmioty podarowane przez znane osoby, dzieła sztuki i atrakcje.
Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 r. W ciągu 26 lat udało się uzbierać około 951 mln zł.
Od początku wspiera go przygodzicki GOK.

TW

Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe