Powiat Ostrowski: Jubileusz urodzin i pracy trenerskiej Janusza Janiaka

  • 14.01.2019, 12:26
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jubileusz urodzin i pracy trenerskiej Janusza Janiaka
80. urodziny połączone z podsumowaniem sukcesów kolarskich i wieloletniej pracy trenerskiej obchodził Janusz Janiak. Na uroczystości oprócz bliskich znaleźli się zawodnicy i działacze, którzy przez dziesięciolecia rozsławiali Raszków w całej Polsce.

Słowa podziękowań i gratulacji skierował do trenera burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, który wraz z przedstawicielami rady pojawił się na spotkaniu.

- Podziwiam pana pracę i pasję, która sprawiła, że raszkowski klub przez dziesięciolecia był i nadal jest kuźnią kolarskich talentów. Pana długoletnia praca trenerska zaowocowała wychowaniem całych pokoleń kolarzy, z których wielu zostało mistrzami Polski. Życzę panu zdrowia i kolejnych sukcesów w dalszej realizacji pana pasji jaką jest kolarstwo – powiedział burmistrz.

Początki powstawania raszkowskiego klubu sprzed 40 lat wspominał ówczesny Naczelnik Gminy i Miasta Raszków Jerzy Szymański. Wiele ciepłych słów powiedział znany w polskim świecie kolarskim działacz Lucjan Wasilewski. Pełne humoru, rymowane życzenia złożyła Urszula Mróz.

Przedstawiona na spotkaniu multimedialna prezentacja przypomniała sukcesy samego jubilata jak i jego podopiecznych. Do największych osiągnięć Janusza Janiaka należy zaliczyć srebrny medal zdobyty na Wyścigu Dookoła Anglii, w którym stratował dwukrotnie. Był trenerem Baryczy w Przygodzicach oraz instruktorem Rady Powiatowej LZS. Pracę trenera w Międzyzakładowym Ludowym Klubie Sportowym w Raszkowie rozpoczął w 1978 r. Oszacowano, że przez lata kolarze z raszkowskiego klubu zdobyli ok. 120 medali na mistrzostwach Polski. Na imprezie znaleźli się zawodnicy, którzy rozpoczynali swoje kariery w Raszkowie. Olimpijczyk z Seulu i Barcelony Wojciech Pawlak, uczestnik mistrzostw świata w 1982 r. Dariusz Szczucki, Małgorzata Przepiórkowska (Jędrzejewska), która 15 razy zdobyła mistrzostwo Polski, a w 1993 roku wzięła udział w mistrzostwach swiata w Oslo. Była również Monika Cegła - wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka mistrzostw swiata w Atenach w 1999 roku, Agata Kędzierska (Nowicka) i Mariola Janiak (Palczewska) - wielokrotne mistrzynie Polski na torze i na szosie oraz medaliści mistrzostw Polski Małgorzata Michalczak (Kowalewska) i Krzysztof Polak. Na uroczystości udostępniona była także kronika, w której znajdowały się zdjęcia i wycinki z gazet, opisujące sukcesy Janusza Janiaka. Puste kartki kroniki zapełniły życzenia wpisane przez przybyłych gości.

- Czterdzieści minionych lat to sporo czasu, wiele niezapomnianych chwil, wspaniali ludzie, ich największe sukcesy i porażki. Mam wielką satysfakcję, że mogłem być przy tym obecny - powiedział Janusz Janiak.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe