Ostrów: Mikołaj Kostka zastępcą prezydenta Ostrowa

  • 14.01.2019, 11:02 (aktualizacja 15.01.2019, 08:14)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Mikołaj Kostka zastępcą prezydenta Ostrowa
Mikołaj Kostka, były prezes Ostrowskiego Parku Przemysłowego, został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta Ostrowa. Pracę w urzędzie rozpocznie od jutra.

Prezydent Beata Klimek przyznała, że był on jedynym jej kandydatem na to stanowisko.
- Obserwowałam uważnie pracę pana Mikołaja Kostki w OPP i uznałam, że to najlepszy kandydat na to stanowisko - mówi prezydent Ostrowa.

Natomiast Mikołaj Kostka przyznał, że jest to kolejne bardzo duże wyzwanie na jego drodze zawodowej.
- Jestem jednak przekonany, że podołam temu wyzwaniu i zrealizuję wszystkie zakładane zadania - mówi Mikołaj Kostka. 

Mikołaj Kostka jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku komunikacja społeczna i samorządność, specjalizacja samorząd lokalny; studiów podyplomowych w zakresie administracji europejskiej o specjalności zarządzanie projektem Unii Europejskiej, a także zarządzania zasobami środowiska naturalnego na Wydziale Rachunkowości i Finansów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Od 2015 roku pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki Ostrowski Park Przemysłowy w Ostrowie Wielkopolskim. W latach 2012 – 2015 był zastępca burmistrza Miasta i Gminy Jarocin, odpowiedzialny miedzy innymi za sektor komunalny, zamówienia publiczne, inwestycje, nieruchomości, ochronę środowiska naturalnego oraz pełnienie nadzoru właścicielskiego nad spółkami prawa handlowego. 

Był członkiem zespołu projektowego, który pozyskał 85 milionów złotych bezzwrotnej dotacji z funduszy europejskich na projekt związany z rozbudową Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Witaszyczkach. Inicjator Jarocińskiego Dnia Przedsiębiorczości, z udziałem takich partnerów jak Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Bank Gospodarstwa Krajowego. W latach 2004 – 2012 pracował jako specjalista w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, agencji rządowej zajmującej się wdrażaniem programów pomocowych dla polskiego rolnictwa. W 2013 roku ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa realizowany przez Europejską Grupę Doradczą. 

Doświadczenie w pracy samorządowej zdobywał również, jako radny Rady Miejskiej 
w Jarocinie w kadencji 2006 – 2010 oraz jako radny Powiatu Jarocińskiego w latach 
2010 – 2012. Na stanowisku prezesa zarządu Ostrowskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o. skutecznie nadzorował rozliczenie wartego blisko 12 mln zł projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, a także pozyskanie funduszy zewnętrznych w ramach kolejnych dofinansowanych projektów o wartości 5,5 mln zł. W tej kwocie znalazły się m. in. środki w formie dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczą w ramach projektu „Własna firma jAKO, przepis na sukces zawodowy”, z których skorzystało blisko 70 osób.

Mikołaj Kostka ma 37 lat, jest żonaty. Interesuje się działalnością samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem kreowania rozwoju lokalnego w oparciu o inwestycje i pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Lubi szczególnie angażowanie się w pracę zespołową, a w wolnym czasie lubi przeczytać dobrą książkę i preferuje aktywny wypoczynek.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe