×

Koszykówka: Mistrz lepszy od wicemistrza. Czas pożegnać Scotta

• 12.01.2019, 15:49
Mistrz Polski okazał się lepszy od wicemistrza. Anwil pokonał w Ostrowie BM Slam Stal 80:73.

Mecz ten podopieczni Wojciecha Kamińskiego przegrali w drugiej kwarcie. Ostrowianie pozwolili, by rywale im odjechali. Po rzucie za trzy Kamila Łączyńskiego w 18 minucie goście mieli już 17 punktów przewagi - 41:24. Końcówka tej kwarty była trochę lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy dzięki trafieniu z dystansu Michała Chylińskiego w ostatnich sekundach, tracili do Anwilu 10 punktów - 33:43. Praktycznie przez całą trzecią kwartę mistrzowie Polski utrzymywali bezpieczną przewagę. Nerwowo w ich szeregach zrobiło się w 34 minucie. Koszykarze Stali w czwartej odsłonie postawili wszystko na jedną kartę. Znacznie agresywniej bronili i dzięki temu wyprowadzili kilka kontr po stratach rywali. A gdy wsadem popisał się Witalij Kowalenko tracili do włocławian już tylko 2 punkty - 66:68. Ostrowianie walczyli ambitnie, ale goście szybko jednak rozwiali nadzieje miejscowych kibiców na zwycięstwo. Ponownie zbudowali przewagę i dowieźli spokojnie wygraną do ostatniej syreny.

Mecz ten pokazał jedno, że BM Slam nie ma rozgrywającego na miarę ekstraklasy. Mike Scott może i spisywał się w miarę poprawnie ze słabszymi rywalami. Gdy jednak przychodzi grać z czołówką ligi, koszykarz ten nie istnieje. Praktycznie nic nie wnosi do gry zespołu. Kompletnie nie broni, a w ataku pudłuje na potęgę. Jego słabość zauważył także szkoleniowiec Stali, który trzymał go na boisku tylko przez 14 minut. A złośliwi po meczu mówili, że to jeszcze o 10 minut za długo. Prawda jest jednak taka, że gdy Mike Scott siedział na ławce, to gra Stali wyglądała znacznie lepiej. Jeśli w tym sezonie drużyna z Ostrowa ma grać o coś więcej niż tylko o awans do play off, to na gwałt trzeba poszukać nowego rozgrywającego.