×

Powiat Kaliski: Podsumowali miniony rok

  • 11.01.2019, 13:28 (aktualizacja 11.01.2019, 14:04)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Podsumowali miniony rok
W sali sesyjnej starostwa powiatowego odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne, którego organizatorem są władze Powiatu Kaliskiego. To okazja, by podsumować miniony rok i wspólnie z zaproszonymi goścmi przywitać kolejny.

Spotkanie Noworoczne na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń powiatowych. To szczególne spotkanie organizowane tradycyjnie w okolicy Święta Trzech Króli, które stanowi okazję, by wspólnie podsumować miniony rok i podziękować za współpracę. Tradycyjne kolędy oraz świateczne utwory przygotowali wokaliści zespołu "The Sunday Singers" - Dorota Wróblewska, Eryk Szolc i Adam Michalak.
W Spotkaniu Noworocznym, na zaproszenie Starosty Krzysztofa Nosala, Przewodniczącego Rady Jana Adama Kłysza i Wicestarosty Zbigiwa Słodowego odpowedzieli duchowni z Biskupem Pomocniczym Dicezji Kaliskiej Łukaszem Buzunem na czele, parlamentarzyści, władze miasta Kalisza, władze gmin powiatu kaliskiego oraz sąsiednich i zaprzyjaźnionych samorządów, radni i władze powiatu kaliskiego, a także samorządowcy województwa wielkopolskiego, powiatowo-miejskich służb i straży oraz dyrektorzy i pracownicy powiatowych jednostek organizacyjnych. Poczęstunek dla gości przygotowali natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie.

Tuż po Koncercie Noworocznym zebrani goście złożyli życzenia mieszkańcom powiatu. Tę część uroczystości rozpoczął gospodarz spotkania - starosta kaliski Krzysztof Nosal. 
- Dziękuję wszystkim samorządowcom, że w taki sposób uroczysty mogliśmy świętować Jubileusz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to z pewnością rok szczególny dla naszej Ojczyzny i dla mieszkańców powiatu kaliskiego. Działo się tutaj bardzo wiele. To tutaj m.in. śpiewaliśmy "Rotę" i padł rekord liczby osób śpiewających jednocześnie pieśń patriotyczną. Za to wszystko Państwu dziękujemy. Uważam, że bardzo godnie uczciliśmy ten wspaniały Jubileusz w naszym powiecie i na Ziemi Kaliskiej - powiedział starosta.
Krzysztof Nosal podziękował także samorządom za współpracę w realizacji zadań na rzecz mieszkańców powiatu kaliskiego. 
- W zeszłym roku mieliśmy rekordowy, prawie 100 milionowy budżet w naszym powiecie. W zeszłym roku wspólnie również przeżywaliśmy wspaniałą 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczciliśmy ten Jubileusz bardzo godnie. W tym czasie powstało wiele pamiątek utrwalających te ogromnej wagi wydarzenia. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy się w to włączyli. Nie byłoby to możliwe bez wyrozumiałości samorządów gminnych, które wspomagały nasze inwestycje, bez szczodrości samorządu Województwa Wielkopolskiego, ale gdyby także nie było dobrej współpracy z administracją rządową. To przełożyło się na to, że mogliśmy zrobić wiele dla naszej małej ojczyzny i godnie przeżyć rok wielkich rocznic- podsumował Krzysztof Nosal.

Istotę dobrej współpracy samorządowej, a także Diecezji Kaliskiej z władzami samorządowymi podkreślał także Biskup Pomocniczny Diecezji Kaliskiej, Łukasz Buzun. 
- Chciałbym w tym miejscu podziękować za bardzo dobrą współpracę z samorządami. Jest ona dla nas bardzo cenna. Dziękujemy za bardzo dużo dobra, które dostrzegamy na płaszczyźnie służby samorządowej i na rzecz naszego kraju. Cieszy fakt, że pojawia się dużo osób, które chcą się angażować dla dobra naszej ojczyzny. Ważnym celem jest tutaj podziękowanie za dobrą współpracę. To bardzo ważne, żeby umieć wyrazić wdzięczność. W Nowym Roku chciałbym życzyć wewnętrznego ognia, gorliwości, żeby Polska stawała się z jednej strony coraz bardziej otwarta, a z drugiej tego, żeby była świadomo tego kim właściwie jest, a to wypływa z historii i jej poszanowania. Życzę tego, żeby Polska rozbudowywała te dobre elementy, a z drugiej strony potrzeba odwagi i spojrzenia w przyszłość. To bardzo ważne, bo bez odwagi nic wielkiego nie zrobimy. Nawet w małych sprawach. To też owoc działania Ducha Świętego w naszym ciele i umyśle - powiedział Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej, Łukasz Buzun.
MM
 Fot. Agnieszka Cinal

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe