Ostrów: Ferie z ostrowskimi policjantami

  • 11.01.2019, 11:04
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ferie z ostrowskimi policjantami
Od poniedziałku – 14 stycznia 2019 roku uczniowie szkół województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce potrwa do 27 stycznia. Dni poprzedzające ferie obfitują w szereg spotkań profilaktycznych, podczas których policyjni profilaktycy i dzielnicowi przypominają o bezpieczeństwie; m.in. w SP1 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny„Bezpieczne Ferie 2019”, policjanci wspólnie z ratownikiem WOPR spotkali się z dziećmi z SP7.

Zapewnienie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jest jednym z zadań rodziców, a także policjantów. Aby ten czas był bezpieczny, minione dni obfitują w spotkania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim z dziećmi i młodzieżą z naszego regionu.

Podczas spotkań funkcjonariusze przekazują przedszkolakom, dzieciom i młodzieży szkolnej podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjanci apelują do najmłodszych o rozwagę, bezpieczne zabawy na lodzie i śniegu. Wspólnie przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na drodze i w podróży. Mundurowi podczas spotkań uczą najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w których miejscach przechodzić na drugą stronę ulicy i podkreślają, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

Jednym z pomysłów na bezpieczeństwo podczas ferii był zorganizowany dla uczniów SP nr 1 konkurs plastyczny dotyczący tematu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, który poprzedzony był licznymi prelekcjami i spotkaniami z dzielnicowymi. W konkursie wzięło udział 89 uczniów.
9 stycznia dzielnicowy, policyjni profilaktycy i ratownik WOPR spotkali się z uczniami z SP7. W trakcie spotkania przeprowadzony został instruktaż techniki ratowania osób w sytuacji niebezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych.
KMP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe