Sport: Brązowa drużyna z Gorzyc Wielkich

  • 11.01.2019, 09:40 (aktualizacja 11.01.2019, 09:44)
  • Ryszard Binczak
Sport: Brązowa drużyna z Gorzyc Wielkich
W Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich rozegrano wojewódzki finał w unihokeja. Impreza odbyła się w ramach XX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Brązowy medal wywalczyła drużyna dziewcząt z Gorzyc Wielkich.

O tytuł Mistrza Wielkopolski walczyły drużyny ze szkół podstawowych: w Żytowiecku, Baranowie, Kórniku oraz Gorzycach Wielkich. Mecze finałowe rozgrywane były w trzech tercjach, po 8 minut. Drużyna dziewcząt z SP Gorzyce Wielkie w meczu o finał przegrała 0:3 z drużyną z Kórnika. Dziewczyny zajęły 3. miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. Poza podium znalazła się SP w Baranowie. W meczu finałowym spotkały się uczennice z SP Żytowiecko oraz SP nr 1 w Kórniku. Po trzeciej tercji wynik był remisowy 3:3. Sędzia dodał 5 kolejnych minut. Trzy sekundy przez zakończeniem czasu drużyna z Żytowiecka strzeliła bramkę, zdobywając tym samym przewagę i wygrywając mistrzostwa.

- Bardzo się cieszę, że drużyna z Gorzyc Wielkich tak pięknie promuje gminę Ostrów Wielkopolski na arenie sportowej Wielkopolski i Polski. Dziś gratuluję trzeciego miejsca i brązowego medalu. To ogromny sukces – mówił wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Historia unihokeja w Gorzycach Wielkich sięga 2007 roku, kiedy odbyły się I Mistrzostwa Powiatu. Wygrały wówczas Gorzyce Wielkie. Co roku, od 2009 gorzycka szkoła organizuje mistrzostwa powiatu i rejonu. Powołano Uczniowski Klub Sportowy Refleks. W roku 2012 i 2013 drużyna z Gorzyc Wielkich wygrywa wielkopolską ligę. Za najlepszy sezon uważa ten w latach 2016/2017, kiedy chłopcy, juniorzy młodsi, wywalczyli 6. miejsce w Polsce. Szkolną drużynę z wielkim sukcesem prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego i trener UKS Refleks Bogdan Smardz.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe