Powiat Ostrowski: Powiat powalczy ze smogiem?

  • 11.01.2019, 07:27 (aktualizacja 11.01.2019, 19:24)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Powiat powalczy ze smogiem?
Włączenie powiatu ostrowskiego w walkę ze smogiem zaproponował podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowskiego radny Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Radnych ,,Przyjazny Powiat’’.

Złożona interpelacja dotyczy nie tylko diagnozy dotychczasowych działań władz powiatu w tej dziedzinie i stanu obecnego, ale przede wszystkim działań planowanych na przyszłość w rozpoczętej właśnie kadencji.

- Smog nie zna ani granic administracyjnych, ani szczebli władzy publicznej. Jest to zjawisko ogólnopolskie i ponadpolityczne. Walka ze smogiem jest jednym z najważniejszych wyzwań nowej kadencji samorządów wszystkich szczebli – podkreśla radny Bartosz Ziółkowski.

Jednocześnie na wniosek radnego Bartosza Ziółkowskiego (,,Przyjazny Powiat’’) do budżetu powiatu na 2019 rok wprowadzono środki dla organizacji pozarządowych na edukacyjne projekty antysmogowe związane z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną.

- Jest to realizacja jednego z najważniejszych punktów mojego programu wyborczego ,,STOP SMOG’’ – wskazuje radny Bartosz Ziółkowski.

Propozycję przewodniczącego Klubu „Przyjazny Powiat‘’ poparła cała rada powiatu.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe