Kalisz: O współpracy z jednostkami pomocniczymi miasta

  • 11.01.2019, 08:03 (aktualizacja 11.01.2019, 08:13)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: O współpracy z jednostkami pomocniczymi miasta
W Kaliszu odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli rad i zarządów osiedli oraz sołtysów z władzami miasta.

- Rozmawialiśmy o najistotniejszych sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem kaliskich osiedli i sołectw. Omówiliśmy także kwestie związane z ewentualnymi inwestycjami. Poruszyliśmy temat projektów statutów rad osiedli oraz planów budżetowych na 2019 rok – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza

Z reprezentantami jednostek pomocniczych rozmawiali także: Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza; Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza; wiceprzewodniczący RM Zbigniew Włodarek; Irena Sawicka, Skarbnik Miasta oraz Katarzyna Wawrzyniak, naczelnik Kancelarii Rady Miasta Kalisza.

- Współpraca z państwem jest dla nas bardzo cenna. To właśnie przedstawiciele najmniejszych w samorządowej strukturze jednostek, będących najbliżej obywateli, są dla władz Kalisza najlepszym przekaźnikiem oczekiwań i najpilniejszych potrzeb mieszkańców – powiedział Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektów statutów jednostek pomocniczych miasta Kalisza – osiedli i sołectw. Zgłoszone uwagi zostały przeanalizowane przez merytoryczny zespół, który przygotował projekty dokumentów, będące przedmiotem dyskusji radnych.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe