Powiat Ostrowski: Uczniowie z Koryt i Radłowa wyróżnieni

  • 09.01.2019, 11:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uczniowie z Koryt i Radłowa wyróżnieni
Uczennice Szkoły Podstawowej w Korytach i w Radłowie z opiekunem Danutą Niezgódką uczestniczyły uroczystym podsumowaniu VI edycji konkursu przyrodniczo – artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”, które odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Miał on na celu przybliżenie dzieciom 20 wybranych gatunków grzybów, które można spotkać w wielkopolskich parkach krajobrazowych. Zadaniem uczestników było przedstawienie zdobytej wiedzy w postaci prac plastycznych lub literackich. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 80 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Łącznie nadesłano 888 prac, w tym 620 prac plastycznych i 230 prac literackich.

W konkursie zostały wyróżnieni: ze Szkoły Podstawowej w Korytach: Natalia Sójka II miejsce, Joanna Kryszczak III miejsce, Sandra Skupińska III miejsce, ze Szkoły Podstawowej w Radłowie: Natasza Pasternak – III miejsce.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe