×

Kalisz: Skwer Sybiraków zyska nowy blask

  • 10.01.2019, 07:30 (aktualizacja 10.01.2019, 07:50)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Skwer Sybiraków zyska nowy blask
Trwają prace na Skwerze Sybiraków. Zadanie jest realizowane w ramach budżetu obywatelskiego przez wydział rozwoju miasta.

Szczegóły przedstawili podczas spotkania z dziennikarzami: Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza i Dagmara Pokorska, zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kalisza.
- Projekt był konsultowany z Radą Osiedla Rogatka – mówi Dagmara Pokorska, zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kalisza. - W ramach zadania "Przyjazny i nowoczesny Skwer Sybiraków", w 2017 r. wykonano projekt, przyłącze wodociągowe oraz posadzono drzewo. W 2018 r. wnioskodawca złożył wniosek na wykonanie kolejnego etapu, czyli fontanny. W wyniku przetargu nieograniczonego został wyłoniony wykonawca całego zadania, które jest realizowane przez firmę TYC Ogrody - Wojciech Tyc. Prace mają potrwać do 20 maja 2019 roku.

- Na skwerze zostaną posadzone 22 drzewa i 1860 krzewów, głównie kwitnących. Będą to tzw. nasadzenia kompensacyjne. Nowe rośliny pojawią się w miejscu starych i chorych – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Obszar ozdobią m.in.: klony pospolite, świerki serbskie, dęby czerwone, lipa drobnolistna, magnolia japońska, surmie bignoniowe, tulipanowiec amerykański, lilaki, jałowce, hortensje, róże.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe