Powiat Ostrowski: Wrażenia ze spektaklu

  • 25.03.2017, 02:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wrażenia ze spektaklu
"Każdy z nas ma w duszy taki kwiat - kwiat sumienia", mówiły ostatnie słowa bajki  - nie tylko dla dzieci -  ks. Mieczysława Malińskiego, na podstawie której młodzi aktorzy "Igraszki" wystawili kolejny spektakl.
Było to przedstawienie skłaniające do przemyśleń i refleksji nad codziennym postępowaniem. Bo "jeżeli wieczorem w twojej duszy jest ciemno, smutno i zimno, to znaczy, że twój dzień, który przeszedł, nie był dobry". Takie właśnie złe dni miała księżniczka Hortensja dopóki nie poznała księcia Gustawa. To on podstępem sprawił, że cudowny kwiat, kwiat sumienia zakwitł również w jej sercu. 22 aktorów pod bacznym okiem reżyser Urszuli Mróz przez okres dwóch miesięcy przygotowywało się do wiosennej premiery spektaklu. Zarówno trud, jak i poświęcony czas został uwieńczony bardzo dużym sukcesem, gdyż sala widowiskowa Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie wypełniona była po brzegi podczas wszystkich czterech odsłon spektaklu wystawionego dla uczniów SP z Raszkowa i Radłowa oraz przedszkolaków z Przedszkola "Smerfy" w Raszkowie i Przybysławicach. Całości dopełniła barwna, wiosenna scenografia przygotowana przez Emilię Pieniężną Strzelecką.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe