×

Koszykówka: Majewski zakończył karierę

  • 09.01.2019, 06:30 (aktualizacja 09.01.2019, 07:13)
  • Ryszard Binczak
Koszykówka: Majewski zakończył karierę
Łukasz Majewski zakończył sportową karierę. Z drużyną BM Slam Stal zdobył brązowy i srebrny medal mistrzostw Polski. Teraz w klubie ma służyć doświadczeniem, koordynować postępy młodzieży w Akademii Koszykówki BM Slam Stal, tworząc odpowiedni system szkolenia.

Kapitan BM Slam Stal grał w PLK nieprzerwanie od 13 lat, zaczynał w Zniczu Jarosław. Jest byłym reprezentantem Polski, ma na swoim koncie 15 spotkań z orzełkiem na piersi. Ostatnie dwa sezony były bardzo udane dla ostrowskiego klubu i Łukasza Majewskiego. Wywalczył brązowy i srebrny medal dla klubu BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Duży udział w tych sukcesach miał właśnie 36-letni skrzydłowy.

– Kiedy wychodził na parkiet, nieważne, czy przegrywaliśmy, czy wygrywaliśmy, zawsze dawał drużynie impuls. Nigdy nie pozostawał obojętny, zawsze doceniałem jego zaangażowanie w obronie – podkreślał wielokrotnie Emil Rajković, który wówczas pełnił rolę pierwszego trenera.

Łukasz Majewski w sezonie 2016/2017 zdobywał średnio 7,4 punktu, 3,6 zbiórki oraz 1,2 asysty. W ćwierćfinale w Dąbrowie Górniczej doznał też poważnego urazu pachwiny. Dla wielu możliwe, że oznaczałoby to nawet koniec kariery, a na pewno sezonu. On poczekał z zabiegiem i pomimo bólu, pomagał Stali w dalszej części play off, kiedy ta walczyła ze Stelmetem Zielona Góra i Czarnymi Słupsk. Ten sezon zakończył się dla ostrowian historycznym sukcesem.

Latem przeszedł operację i przeszedł żmudną rehabilitację, ale wówczas pojawiły się problemy z barkiem.

- Gram w koszykówkę od bardzo dawna - mówi. - To fizyczny sport, jest dużo kontaktu, a ja nie zamierzałem nigdy nikomu odpuszczać. Teraz są tego konsekwencje, ale nie chcę w żaden sposób narzekać. Ciało w pewnym momencie odmawia posłuszeństwa. Myślę, że to właściwy czas, żeby uszanować swoje zdrowie, które ma się przecież tylko jedno. Mam 36 lat, chcę się sprawdzić w czymś innym. Rozmawiałem z prezesem Pawłem Matuszewskim i mamy ciekaw plan, ja też chcę spróbować swoich sił w nowej roli.

- Ostrów zżył się z nim, a on zżył się z naszym klubem – mówi Paweł Matuszewski, prezes BM Slam Stal. - Te dwa ostatnie sezony to był dla nas wspaniały czas. Cieszę się, że go poznałem i doceniam, jak bardzo pomógł nam w osiągnięciu historycznych wyników. Szanuję jego decyzję, choć to niewątpliwie duża starta dla koszykówki w Polsce. Lubiłem u niego tę zadziorność i wolę walki, był w tym niepowtarzalny. Teraz przed nami nowe wzywania, Łukasz cały czas będzie uczestniczył w życiu i rozwoju naszego klubu. Dobrze go mieć na swoim pokładzie.

Łukasz Majewski wychował się w Radomiu i tam też stawiał pierwsze koszykarskie kroki. Brylował na II i I ligowych parkietach. Jego talent szybko został dostrzeżony, przystał na ofertę i przeniósł się do Jarosławia, gdzie wywalczył awans do ekstraklasy. Później reprezentował też barwy Polpharmy Starogard Gdański, Anwilu Włocławek, Rosy Radom i Kinga Szczecin. W Ostrowie Wielkopolskim występował w latach 2008/2009 u trenera Andrzeja Kowalczyka oraz od 2016 roku. Kończy karierę z trzema medalami na koncie. W 2010 roku świętował brąz w Starogardzie Gdańskim, a dwa kolejne zdobył w Ostrowie. W aktualnym sezonie wystąpił w 11 spotkaniach, spędzając na parkiecie średnio blisko 13 minut. Trafił 10 na 24 oddane rzuty za trzy, zdobywał średnio 3,8 punktu.

 

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe