×

Powiat Kaliski: Deficyt pokryty z kredytu

  • 09.01.2019, 08:05
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Deficyt pokryty z kredytu
W budżecie gminy Blizanów na 2019 r. po stronie dochodów zapisano 39,2 mln zł, a po stronie wydatków 40,5 mln zł. Deficyt w kwocie ponad 1 mln zł zostanie sfinansowany przychodami pochodzącymi z kredytów i pożyczek.

Według Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Blizanów na lata 2019-2024 na koniec 2019 r. planowany dług z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek, jeśli będzie potrzeba ich zaciągnięcia, wynosił będzie 9,8 mln zł i stanowił będzie to 26,02 proc. planowanych dochodów. Na inwestycje i wydatki majątkowe planuje się przeznaczyć ponad 6 mln zł. Do ważniejszych zadań zaliczyć trzeba: zakończenie budowy przedszkola w Blizanowie z wykorzystaniem środków unijnych, zagospodarowanie przestrzeni w centrum miejscowości Piotrów, rozbudowę  szkoły podstawowej w Rychnowie, budowę świetlicy wiejskiej w Jankowie Drugim. Z inwestycji drogowych planuje się przebudowę nawierzchni drogi w następujących wioskach: Brudzewie, Warszówce (wieś i osiedle), Pruszkowie (ul. Słowackiego, Mickiewicza), Wygankach-Żernikach, Blizanowie Drugim, Pruszkowie od strony Pawłówka oraz mostu w ciągu drogi w Grodzisku. Na oświatę i wychowanie łączne wydatki wyniosą 15,4 mln zł, na transport i łączność – 3,4 mln zł, na administrację publiczną – 3,5 mln zł, na pomoc społeczną, świadczenia wychowawcze, rodzinne i alimentacyjne – 11,0 mln zł, na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska 2,5 mln zł, na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego - 1,1 mln zł. 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe