×

Powiat Kaliski: Kolędy z bajkami w Opatówku

  • 09.01.2019, 07:30 (aktualizacja 09.01.2019, 07:39)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Kolędy z bajkami w Opatówku
Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku wypełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą spotkania pod hasłem ,,Kolędy z bajkami''.

Przybyłych na wspólne kolędowanie powitał sekretarz gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic. Publiczności zaprezentowano najpierw wyjątkowy występ artystyczny pn. ,,Bajka o bajkach'', w wykonaniu teatrzyku ,,Figlarny Smyk'' działającego przy Przedszkolu Wesoły Smyk w Opatówku. Barwne stroje, liczne bajkowe postacie i znakomita gra aktorska spotkała się z zadowoleniem widowni i nagrodzona została licznymi brawami. Świąteczna atmosfera ponownie zagościła wśród zebranych gości, którzy chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie, któremu przewodniczył Marek Ludwicki. Cały wieczór przebiegał w niezwykle radosnej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie wszyscy zaproszeni zostali na grochówkę strażacką i słodki poczęstunek przygotowany przez OSP Opatówek oraz GOK Opatówek.

Uroczystość zainicjowana została wcześniejszym działaniem charytatywnym ,,Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka'', w której udział wzięli strażacy - wolontariusze OSP Opatówek należący do stowarzyszenia ,,Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce". Celem była zbiórka zabawek, książek, gier planszowych, kredek, kolorowanek i wielu innych materiałów dla dzieci. Zebrane artykuły przekazane zostały małym pacjentom Oddziału Onkologicznego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu i kilku innych placówek na terenie całej Polski.

Organizatorami spotkania byli: OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego ,,Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce'', Teatrzyk ,,Filarny Smyk'', Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku.
 

 

Fot. Agnieszka Gierosz-Szałek

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
osp
osp 09.01.2019, 09:49
rewelacyjne przedstawienie Rodziców i super klimat kolędowania, inicjatywa godna

Pozostałe