Powiat Ostrowski: Rosną mury nowego przedszkola

  • 07.01.2019, 08:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rosną mury nowego przedszkola
We Wtórku ruszyła budowa przedszkola. Obiekt będzie jednokondygnacyjny.

Sale dla dzieci będą mieć powierzchnię ponad 66 metrów kw. Każda. Dodatkowo wybudowane zostaną: szatnie, wózkowania, pomieszczenia socjalne, hol, toalety ogólnodostępne dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz toalety wraz z prysznicami przy każdej sali dla dzieci.

- Zmiana reformy systemu oświaty spowodowała, że musimy inwestować w wiele obiektów oświatowych. Do szkół wróciły siódme i ósme klasy, potrzebne są więc dodatkowe sale lekcyjne. Wspólnie z radnymi podjęliśmy zatem decyzję, że budujemy osobne przedszkola obok istniejących budynków szkół. I tak się będzie działo w kilku miejscowościach. Zaczęliśmy od Wtórku, jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego przedszkola w Topoli Małej, trwa rozbudowa zespołu szkolno – przedszkolnego w Łąkocinach. W ubiegłym roku taką inwestycję przeprowadziliśmy również w Słaborowicach – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Nowe przedszkole wybudowane zostanie przed obecną szkołą podstawową. Obie placówki połączy korytarz. Posiłki dla dzieci przedszkolnych przygotowywane będą w istniejącej stołówce w szkole, która w ramach prac będzie przebudowana.

Forma architektoniczna budynku jest prosta i nowoczesna. Została zaprojektowana na planie prostokątów, z podcieniami tworzącymi wejście do budynku. Całość przykryto dachem płaskim. Prosta i oszczędna w detal forma bryły tworzy zwartą całość.

Elewacja frontowa charakteryzuje się prostym układem. W części środkowej znajduje się główne wejście do budynku. Elewację boczną zachodnią i wschodnią zaprojektowano z dużą liczbą przeszkleń, które zagwarantują prawidłowe doświetlenie oddziałów przedszkolnych.

Inwestycja pochłonie ponad półtora miliona złotych. Obiekt wraz z miejscami parkingowymi ma być gotowy do września tego roku. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski. Przetarg na budowę przedszkola wygrała w drodze przetargu ostrowska firma. W sumie złożono 13 ofert.

Wejście główne do szkoły, od momentu rozpoczęcia budowy mieści się od strony ulicy Szkolnej.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe