×

Koszykówka: Wrócili z dalekiej podróży. Beniaminek mocno postraszył wicemistrzów Polski

• 6.01.2019, 22:38
Po najsłabszym w tym sezonie meczu koszykarze BM Slam Stal Ostrów pokonali po dogrywce beniaminka ekstraklasy Spójnię Stargard 86:84. Po meczu tym na pewno można powiedzieć jedno, drużyna na gwałt potrzebuje rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia.

W tym meczy koszykarze BM Slam Stal byli zdecydowanym faworytem i można powiedzieć, iż z roli tej wywiązali się, gdyż mecz wygrali. Tylko nikt się chyba nie spodziewał, że beniaminek sprawi im tyle kłopotów. Goście bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, gdyż szybko wyszli na prowadzenie 5:0. Gdy w 5 minucie wsadem popisał się Shawn King i było 10:5 dla Stali wydawało się, że gospodarze opanowali sytuację. Co prawda gracze Spójni starali się ,,odgryzać’’, ale to podopieczni Wojciecha Kamińskiego kontrolowali mecz. Niestety do czasu. W 28 minucie na tablicy był już remis 54:54. I od tego czasu wicemistrzowie praktycznie cały czas drżeli o końcowy wynik. W 31 minucie goście prowadzili już 65:58 i kompromitacja wisiała w powietrzu. Straty te na szczęście udało się odrobić, ale po 40 minutach na tablicy wyników był remis 76:76. W dogrywce trwała wymiana cios za cios. Ale ten decydujący zadali ostrowianie. Przemysław Żołnierewicz wkręcił się pod kosz i z bardzo trudnej pozycji trafił, a tym samym dwa punkty zostały w Ostrowie.

Co ciekawe, ostrowianie mieli zdecydowaną przewagę pod tablicami. Zaliczyli aż 46 zbiórek przy 32 zbiórkach gości. Pozwolili jednak by ci zdobyli z tak zwanego ,,pomalowanego’’ aż 36 punktów, sami zdobyli tylko o dwa więcej 38 punktów. Mecz ten pokazał, że w drużynie BM Slam nie ma gracza, który potrafi wygrać pojedynek jeden na jeden, minąć pierwszą linię obrony rywala i zdobyć punkty lub dograć piłkę do ustawionego w rogu boiska kolegi.