×

Koszykówka: Gorzki smak Cukru

• 3.01.2019, 20:14 (aktualizacja 04.01.2019 08:56)
Koszykarze BM Slam Stal przegrali w Toruniu z Polskim Cukrem 70:87. To czwarta porażka ostrowian w tym sezonie.

Dla obu drużyn był to bardzo ważny pojedynek. Wygrany zachowywał doskonały bilans i bezpośredni kontakt z liderem ekstraklasy, Stelmetem Zielona Góra. Gracze z Ostrowa zdawali sobie sprawę, że będzie to bardzo trudny dla nich sprawdzian. Na wyjeździe grali już bowiem jeden mecz z drużyną mającą medalowe aspiracje – Arką Gdynia – i przegrali 73:86.

- Kluczem do sukcesu będzie twarda obrona – mówił przed meczem trener BM Slam Stal Wojciech Kamiński.

Ostrowianie dobrze rozpoczęli spotkanie. Po 4 minutach prowadzili 6:4. Do końca pierwszej kwarty wynik oscylował w granicach remisu i żadnej z drużyn nie udało się zdobyć wyższej przewagi. Z bardzo dobrej strony pokazał się Shaw King, który zaliczył sześć zbiórek w tym dwie w ataku. Trafił także wszystkie swoje rzuty. Gdy jednak opuścił parkiet, to od razu gospodarze zdobyli przewagę pod koszami.

W drugiej kwarcie torunianie szybko trafili dwie trójki i w 13 minucie prowadzili 30:21. W miarę upływu czasu było jeszcze gorzej. Ostrowianie kiepsko bronili, a gracze Polskiego Cukru spokojnie budowali swoją przewagę. Po 20 minutach wygrywali 48:34. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego mieli bardzo słabą skuteczność rzutową. Za dwa trafiali ze skutecznością 45 proc. (Cukier 57 proc.), a za trzy ze skutecznością 23 proc. (Cukier 46 proc.)

- Jeśli nie poprawimy obrony, to bardzo będzie trudno wygrać to spotkanie – mówił w przerwie Michał Chyliński. – Straciliśmy w pierwszej połowie zdecydowanie za dużo punktów.

W trzeciej kwarcie gra koszykarzy z Ostrowa nie wiele się zmieniła. Nadal słabo bronili, a jeszcze gorzej prezentowali się w ataku. Zespołowe akcje można było policzyć na palcach jednej ręki. Zupełnie nie radził sobie Mike Scott, który w obronie robił tylko ,,wiatr’’, a w ataku pudłował na zawołanie – po 30 minutach trafił dwa rzuty na dwanaście wykonanych – skuteczność z gry 16,7 proc. Po 30 minutach BM Slam przegrywał 50:67. W 35 minucie zawodnicy Stali zmniejszyli straty do 11 punktów – 62:73. Ale to było wszystko na co było ich stać.

Delikatnie mówiąc, to był bardzo słaby mecz w wykonaniu ostrowian. Popełniali proste straty w ataku, a w obronie trudno powiedzieć, by bili się z rywalami o każdą piłkę. Niestety, z kolejnym rywalem z czuba tabeli przegrali. Wygląda na to, że w ekipie z Ostrowa jest wiele do poprawienia.