Powiat Kaliski: Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie

  • 03.01.2019, 08:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie
Gmina Opatówek otrzymała nagrodę oraz tytuł laureata w III edycji konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego.

Uroczystość podsumowania i wręczenia wyróżnień oraz nagród odbyła się w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z udziałem m.in. Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna natomiast gminę Opatówek reprezentował burmistrz Sebastian Wardęcki wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Opatówek Pawłem Bąkowskim.

 

Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie to zobowiązujące, mające wymiar symboliczny jak i materialny, wyróżnienie oraz motywacja do zaangażowania w pracę, wdrażania nowych rozwiązań i pomysłów promujących rodzinę oraz wspierających wychowanie dzieci.

 

Jest nam niezmiernie miło, że gmina Opatówek została dostrzeżona w aspekcie prowadzenia wyjątkowej świetlicy środowiskowej "Słoneczko", zaangażowania pracowników GOPS, Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek i szeroko rozumianej oświaty, stypendiów socjalnych i motywacyjnych, bogatej oferty oświatowej i edukacyjnej, szczególnie w zakresie opieki przedszkolnej i profilaktyki zdrowotnej - informuje sekretarz gminy Krzysztof Dziedzic.

 

Na uwagę zasługuje fakt, iż gmina Opatówek, stawiając na oświatę i wychowanie, w ostatnim czasie wybudowała nowoczesne ośmiooddziałowe przedszkole "Wesoły Smyk" w Opatówku oraz założyła i zorganizowała oddziały przedszkolne we wszystkich swoich placówkach m.in. w Chełmcach, Rajsku i Tłokini Wielkiej. Ponadto generalnie wyremontowano i wyposażono wszystkie obiekty oświatowe, aby dzieci w całej gminie miały zapewnioną opiekę przedszkolną. Pokreślić należy również, że już od 12 lat, dzięki ogromnemu wysiłkowi pracowników GOPS, swoją misję wzorowo wypełnia Świetlica Środowiskowa "Słoneczko", wspierająca funkcjonowanie wielu rodzin. Wszystkie te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie wspólna praca i wzajemne zrozumienie Rady Miejskiej Gminy Opatówek, pracowników Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek, GOPS, ZEAS, szkół i przedszkola oraz wielu przyjaciół gminy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe