Kalisz: Nowy prezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz wybrany

  • 03.01.2019, 09:03
  • Ryszard Binczak
Kalisz:  Nowy prezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz wybrany
Nowe władze Stowarzyszenia Samorządny Kalisz wybrane. Prezesem Zarządu został Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, który do tej pory był pełniącym obowiązki prezesa.

Andrzej Rogowski, wieloletni szef tej organizacji został wybrany jednogłośnie na symboliczną funkcję prezesa honorowego.

- Realny ster nad stowarzyszeniem Krystian Kinastowski objął już kilka miesięcy temu. Formalnie był on p.o. prezesa, ale to on był liderem, to on poprowadził organizację do wyborów, był twarzą i pomysłodawcą kampanii wyborczej, niezwykle skutecznej kampanii. To naturalne, że dla nas tu wszystkich zgromadzonych i dla wszystkich sympatyków Stowarzyszenia, to Krystian Kinastowski jest liderem – mówił Andrzej Rogowski, były prezes Samorządnego Kalisza.

Andrzej Rogowski podkreślał też, że w organizacji następuje zmiana pokoleniowa działaczy, a jej twarzą jest 39 – letni prezydent Kalisza.

Zarząd Stowarzyszenia jednogłośnie przyjął kandydaturę Krystiana Kinastowskiego na prezesa organizacji. Obecny prezydent Kalisza zaproponował zaś, by Andrzej Rogowski objął funkcję honorowego prezesa, bo to on szefował organizacji przez 16 lat, był jej współzałożycielem i zabiegał o jej jedność nawet w czasach trudnych dla stowarzyszenia. Propozycja nowego prezesa została przyjęta przez zarząd. Andrzej Rogowski został prezesem honorowym Stowarzyszenia Samorządny Kalisz.

Organizacja wyznaczyła sobie nowe cele na 2019 rok. Wśród tych najważniejszych jest działalność społeczna i charytatywna, ze szczególnym udziałem Fundacji Klucz, która działa przy stowarzyszeniu, organizuje zbiórki społeczne dla dzieci walczących z chorobą. Organizacja chce też utworzyć fundusz wsparcia dla uzdolnionej kaliskiej młodzieży, której sytuacja finansowa nie pozwala w pełni rozwijać swoich talentów.

Stowarzyszenie ma być też eksperckim zapleczem, ciałem doradczym klubu radnych Samorządnego Kalisza i Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza. Członkowie tej drugiej organizacji z wiceprezydentem Kalisza Mateuszem Podsadnym na czele i prezes Jolantą Mancewicz gościli na spotkaniu Samorządnego Kalisza.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe