Ostrów: Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

  • 02.01.2019, 07:00 (aktualizacja 02.01.2019, 07:10)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość
Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym niestety nie przemawiają do wszystkich kierujących.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy odebrali uprawnienia kolejnym trzem kierowcom jadącym z prędkościami o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatami i punktami karnymi amatorzy szybkiej jazdy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
W myśl zasady „Prędkość- Zero Tolerancji” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy są bezwzględni dla kierujących, którzy poprzez nadmierną prędkość stwarzają zagrożenie na drodze.
 30 grudnia policjanci zatrzymali trzy osoby, które przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.
Pierwszy, kierujący osobowym renault został zatrzymany na terenie gminy Odolanów. 39-latek jechał z prędkością 104km/h, gdzie obowiązuje do 50km/h. Kolejny kierujący, został zatrzymany na terenie gminy Sośnie, 34-letni kierowca mercedesa jechał z prędkością 105km/h, natomiast 28-latek kierujący fordem jechał z prędkością 114km/h.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe