Ostrów: Wandal zatrzymany przez policję

  • 01.01.2019, 13:58
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wandal zatrzymany przez policję
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali młodego mężczyznę, który w różnych miejscach miasta niszczył sprayem elewacje budynków. 21-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Malunki występujące w przeważającej części na elewacjach budynków oraz urządzeniach użyteczności publicznej trudno traktować jako formę sztuki. Jest to typowy akt wandalizmu, związany ze zniszczeniem mienia. W Ostrowie Wielkopolskim w różnych miejscach miasta od pewnego czasu pojawiały się napisy i rysunki.
W rejonie wiaduktu kolejowego sprawca tych czynów został ujęty na gorącym uczynku przez jednego z pracowników ochrony. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali 21-latka. Dodatkowo mundurowi w jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli ponad 250 sztuk puszek z farbą. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-letniemu mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia.
Podobnie jak w innych sprawach związanych ze niszczeniem elewacji budynków, policjanci będą występować do Sądu z wnioskiem o nałożenie obowiązku naprawienia szkody.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe