×

Pływanie: Finały Julii i debiut Patryka. Pływacy KKS-u na zimowych mistrzostwach w Lublinie

  • 29.12.2018, 12:04
  • Ryszard Binczak
Pływanie: Finały Julii i debiut Patryka. Pływacy KKS-u na zimowych mistrzostwach w Lublinie
Zawodnicy sekcji pływackiej KKS-u Kalisz zakończyli sportowy rok udziałem w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 letnich. Znakomicie spisała się 15-letnia Julia Maik, która trzykrotnie meldowała się w seniorskich finałach B. Udany debiut w barwach KKS-u zaliczył natomiast Patryk Biskup, ustanawiając nowe rekordy życiowe.

Na pływalni Aqua w Lublinie zjawiło się ponad 600 zawodników ze 118 klubów, a wśród nich sześcioro reprezentantów sekcji pływackiej KKS-u: Julia Maik, Martyna Jakubczak, Wiktoria Szymańska, Eryk Adamczewski, Mikołaj Biedka oraz debiutujący w klubowych barwach Patryk Biskup, finalista Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Znakomicie w rywalizacji ze starszą wiekowo konkurencją spisała się 15-letnia Julia Maik. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego trzykrotnie zakwalifikowała się do seniorskich finałów B. W wyścigu na 50 m stylem dowolnym zajęła 4. miejsce, a uzyskany czas - 25.97 -jest jej nowym rekordem życiowym. W ogólnym rozrachunku sklasyfikowana została na 14. pozycji w kraju. Życiowy rezultat (4:27.24) pływaczka KKS-u osiągnęła też na 400 m stylem dowolnym, meldując się na 8. pozycji i ostatecznie zajmując 18. miejsce w kraju. Z kolei na 100 m stylem dowolnym była siódma (57.76) i odpowiednio siedemnasta w kraju.

W „juniorskim” finale popłynął Eryk Adamczewski, który w konkurencji 100 m stylem dowolnym wynikiem 50.65 ustanowił nowy rekord życiowy i ostatecznie uplasował się na 10. miejscu wśród juniorów 17-18 letnich.

Udany debiut w barwach KKS-u zaliczył Patryk Biskup. Paraolimpijczyk z Rio de Janeiro, ustanowił rekordy życiowe na 200 m stylem grzbietowym (2:24.42) i na 100 m stylem zmiennym (1:12.94). – Patryk uzyskał też wartościowe wyniki na 50 i 100 m stylem grzbietowym (odpowiednio 30.92 i 1:06.32), co jest znakomitym prognostykiem przed jego startami w przyszłorocznych międzynarodowych imprezach z udziałem pływaków niepełnosprawnych – zaznacza Piotr Jakubczak, kierownik sekcji pływackiej KKS-u.

Do rywalizacji z krajową czołówką seniorów przystąpiły również klubowe sztafety. Sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym w składzie: Julia Maik, Eryk Adamczewski, Mikołaj Biedka i Martyna Jakubczak została sklasyfikowana na 18. miejscu. Zespół w tym samym składzie w konkurencji 4x50 m stylem dowolnym zajął 19. pozycję.

Przygotowanie do zawodów i start w nich możliwe były dzięki dotacji z budżetu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.

Tekst: Karina Zachara, fot. sekcja pływacka KKS Kalisz

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe