×

Koszykówka: Zwycięstwo na koniec roku. Uraz Scotta

• 28.12.2018, 21:48
Koszykarze BM Slam Stal bardzo udanie zakończyli 2018 rok. We własnej hali pokonali Trefl Sopot 91:77.

Ostrowianie byli zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu i z roli tej wywiązali się bardzo dobrze. Po pierwszej wyrównanej kwarcie w drugiej całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Wypracowali sobie dziesięć punktów przewagi. W trzeciej odsłonie jeszcze ją powiększyli, a w ostatnich dziesięciu minutach spokojnie dowieźli korzystny rezultat do końca. Bardzo dobre zawody rozegrał Shawn Kong, który zdobył aż 22 punkty i do tego zaliczył 13 zbiórek. Po raz kolejne dobre zawody rozegrał Michał Chyliński oraz Nemanja Jaramaz.

Nie błyszczał natomiast Mike Scott, który w połowie drugiej kwarty nabawił się kontuzji. Wydawało się, że już nie wróci do gry, ale sztab medyczny Stali postawił go na nogi. Pozostaje tylko pytanie, czy w takiej sytuacji winien wracać do gry. Gdy Scott przebywał na parkiecie, to ostrowianie w obronie grali praktycznie w czwórkę, gdyż rozgrywający BM Slam zupełnie nie nadążał za młodym Łukaszem Kolendą. Mimo iż widać było, że doskwiera mu ból nogi, to jednak trener dość długo trzymał go na boisku. Oby tylko takie zachowanie nie pogłębiło tego urazu i nie wykluczyło tego zawodnika na dłużej z gry.

Szkoda także, że przez całe 40 minut koszykarze z Ostrowa ani razu nie spróbowali bronić na całym boisku. Mówię o tym nie dlatego, że w tym spotkaniu była taka potrzeba, ale taką agresywną obronę warto było przećwiczyć przed znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem, Polskim Cukrem Toruń. Może się bowiem okazać, że na trudnym terenie w Toruniu, twarda obrona z podwajaniem gracza wyprowadzającego piłkę, może być kluczem do zwycięstwa.