Powiat Ostrowski: Małżeństwa na medal

  • 28.12.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Małżeństwa na medal
Jubilaci z imponującym stażem małżeńskim odebrali w Topoli Wielkiej medale prezydenta RP za długoletnie pożycie i okolicznościowe puchary wójta gminy Przygodzice. Wręczyli je przedstawiciele samorządu.

Gratulując parom wójt Krzysztof Rasiak eksponował najpierw siłę małżeństwa i rodziny. Życzył im długich i pogodnych lat życia w zdrowiu oraz doczekania kolejnych rocznic. 
-Życzę Państwu, abyście na co dzień byli otoczeni miłością i troską najbliższych - mówił do małżonków.
Wyjątkowość małżeńskiego jubileuszu podkreśliła także przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak.
 - Dajecie przykład, że miłość zwycięży wszystko, bo miłość, to nie branie, lecz dawanie. Miłość to wspólne dzielenie się troskami i sukcesami. To budowanie - nie niszczenie. Wreszcie miłość to uczucie, które pomimo upływu czasu trwa - mówi Janina Wojtasiak.
Aleksandrę i Kazimierza Niziołków - wpierw parę tancerzy z Przygodzic zbliżył wspólny wyjazd na dożynki. Właśnie wtedy Pani Ola "wpadła w oko Panu Kazimierzowi", a taneczny epizod przesądził o ich wspólnej przyszłości i późniejszym małżeństwie. Dożynki centralne w Warszawie w roku 1967, pozostały dla obydwu tematem wspomnień i westchnień.
 - To już tyle lat - mówią z niedowierzaniem.
Lata sześćdziesiąte to w gminie Przygodzice miłosny wysyp, a tym samym duża liczba ślubów i wesel. Te drugie nie były jednak tak huczne jak współczesne. Małżonkowie nierzadko przyjeżdżali do ślubu rowerem. Zmieniają się jednak czasy i przepisy. Kiedyś ślub cywilny był obowiązkiem i ksiądz nie miał prawa udzielić ślubu kościelnego bez uprzedniej przysięgi w USC.
Medale i puchary wręczyli w Topoli Wielkiej: Krzysztof Rasiak, przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, jej zastępcy: Kazimierz Niziołek i Wiesław Witek, radny z Topoli Wielkiej Narcyz Perz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Damian Kołacki.
Uroczystość uświetnił koncert Parafialnego Chóru św. Józefa pod kierownictwem Jadwigi Smok.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe