Ostrów: „SpoKREWnieni służbą” - ostrowscy policjanci na rzecz krwiodawstwa

  • 24.03.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: „SpoKREWnieni służbą” - ostrowscy policjanci na rzecz krwiodawstwa
23 marca w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, uczniowie klas prawno-policyjnych, a także osoby cywilne, honorowo oddawali krew w zorganizowanym w ostrowskiej komendzie punkcie krwiodawstwa. W sumie najcenniejszy dar w postaci własnej krwi oddało 81 osób.
Krew jest bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Do akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji włączyli się policjanci z ostrowskiej komendy, którzy oddali krew w szczytnym celu. Ponad 60 ostrowskich policjantów i pracowników Policji włączyło się w akcję oddania krwi. Krew oddał również Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniew Raczak oraz jego zastępcy mł. insp. Piotr Wilkowski i podinsp. Paweł Biela. Akcję wsparła także młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim w tym m. in młodzież z klas o profilu prawno - policyjnym. Krew oddały także osoby cywilne. Łącznie zarejestrowało się 96 osób, z czego 81 osób oddało ponad 36 litrów tego bezcennego leku. Wszyscy, którzy oddali krew niewątpliwie przyczynili się do pomocy chorym oraz ofiarom wypadków. Policjanci doskonale wiedzą, jak wielu ludziom krew jest potrzebna. To oni na co dzień są świadkami m. in. wypadków drogowych, w których wielu ludzi ginie, a jeszcze więcej zostaje rannych. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe