×

Koszykówka: Stal ograła King. Wynik lepszy niż gra

• 22.12.2018, 18:57
Koszykarze BM Slam Stal pokonali w Szczecinie Kinga 86:76. Swoją grą jednak nie zachwycili.

Po porażce z Arką koszykarze z Ostrowa musieli wygrać mecz w Szczecinie, by utrzymać się w czołówce ekstraklasy i walczyć o swój pierwszy start w Pucharze Polski. To nie było porywające widowisko. W pierwszej kwarcie obie ekipy nie grzeszyły skutecznością. Z czasem zaczęli lepiej trafiać ostrowianie i oni wyszli na prowadzenie. Nie potrafili zbudować jednak bezpiecznej przewagi i gospodarze cały czas byli w grze. Po 30 minutach Stal prowadziła 58:50 i dowiozła korzystny rezultat do końcowej syreny.
Spotkanie to pokazało jednak, że obrona podopiecznych Wojciecha Kamińskiego jest dziurawa jak szwajcarski ser. Szkoleniowiec Stali na każdym kroku podkreśla, jak ważnym elementem w grze ekipy BM Slam jest twarda i szczelna defensywa. Niestety w Szczecinie nie było jej widać. Na Kinga to wystarczyło, ale na wcześniejszy mecz z Arką już nie. Poza tym mecz ten pokazał, że trener nie ma do dyspozycji rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia. Gdy rywale w końcówce czwartej kwarty postawili wszystko na jedną kartę i wyszli bardzo agresywną obroną, Mike Scott miał olbrzymie problemy z przeprowadzaniem piłki na połowę Kinga. Musiał zadanie to brać na swoje barki Nemanja Jaramaz, który radził sobie znacznie lepiej. Można było także odnieść wrażenie, że cały zespół nie był zupełnie przygotowany jak radzić sobie z obroną na całym boisku. Tymczasem w meczu np. z Anwilem trzeba się liczyć, że rywale będą mocno naciskać na graczy wyprowadzających piłkę. Jeśli drużyna nie poprawi tego elementu, to z silniejszymi ekipami będzie bardzo trudno o zwycięstwa.

Póki co, kibice mogą cieszyć się ze zwycięstwa w Szczecinie. Kolejnym rywalem BM Slam będzie zamykający tabelę Trefl Sopot (28 grudnia). Ale prawdziwy sprawdzian czeka ostrowian 3 stycznia 2019 roku, kiedy o punkty walczyć będą w Toruniu z Polskim Cukrem.