Ostrów: ,,AUTO CHODZIK” - warsztaty z wychowania komunikacyjnego

  • 21.12.2018, 09:20
  • Ryszard Binczak
Ostrów: ,,AUTO CHODZIK” - warsztaty z wychowania komunikacyjnego
Straż Miejska Ostrowa Wielkopolskiego, wzbogacona o nowe pomoce dydaktyczne, rozpoczęła zajęcia profilaktyczne z zakresu ruchu drogowego dla dzieci przedszkolnych i początkowych klas szkolnych.

19 grudnia funkcjonariusze przeprowadzili pierwsze warsztaty z „AUTO –CHODZIKIEM” w Szkole Podstawowej nr 13 przy ulicy Świetlicowej. „AUTO –CHODZIK” jest wieloelementowym zestawem edukacyjnym, dostosowanym do poziomu rozwoju ruchowego dzieci w wieku 6-8 lat.
- Celem takich zajęć, jest nauka podstawowych zasad ruchu drogowego, rozpoznawania „odgłosów ulicy”, rozróżniania pojazdów, właśnie w trakcie zabawy. Edukacja poprzez zabawę, pozwala na wyćwiczenie właściwych zachowań uczestnika ruchu drogowego, reakcji na pojawiające się zagrożenie. Dzieci w trakcie zajęć mają sposobność skonfrontowania posiadanej już wiedzy teoretycznej, tj. znajomość znaków drogowych, z praktyką w konkretnej sytuacji „drogowej” – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

Tego typu pomoc dydaktyczna pozwala na symulacje sytuacji, z jakimi możemy się spotkać w życiu codziennym. Dlatego tak istotne jest to, by przygotowywać i wdrażać dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Ćwiczenia w trakcie zabaw edukacyjnych stanowią do tego optymalną sposobność.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe