Ostrów: Policyjny turniej ,,Najlepszy z najlepszych''

  • 18.12.2018, 11:39
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Policyjny turniej ,,Najlepszy z najlepszych''
Po raz piąty, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili Policyjny Turniej „Najlepszy z Najlepszych" skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych z miasta i powiatu ostrowskiego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 51 szkół.

Z myślą o uczniach szkół powiatu ostrowskiego, w 2014 roku, powstał Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z Najlepszych". Głównym założeniem Turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości uczniów klas piątych szkół podstawowych powiatu ostrowskiego w zakresie ogólnie pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, wiedzy o Policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W piątek, 14 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał Turnieju, do którego zakwalifikowało się 10 najlepszych z najlepszych:
Szkoła Podstawowa nr 4 z Ostrowa Wlkp. - Jacek Kołodziejczyk
Szkoła Podstawowa nr 7 z Ostrowa Wlkp. - Patryk Drewniak
Szkoła Podstawowa nr 13 z Ostrowa Wlkp. - Julia Kaczmarek
Szkoła Podstawowa z Wtórku – Nikola Szymoniak
Szkoła Podstawowa z Radłowa – Mateusz Zmyślony
Szkoła Podstawowa z Sośni – Aleksandra Schubert
Szkoła Podstawowa z Zamościa – Miłosz Spalony
Szkoła Podstawowa z Tarchał Wielkich – Michał Sobisiak
Szkoła Podstawowa z Dębnicy – Jagoda Sołtysiak
Szkoła Podstawowa z Nowych Skalmierzyc – Patrycja Hys
Uczestników, widownię oraz zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski. Komendant życzył uczestnikom powodzenia jednocześnie zwracając uwagę na profilaktyczną stronę Turnieju, którego głównym przesłaniem jest edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej czy zagadnień z prewencji kryminalnej. Poziom wiedzy uczestników Turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Ostatecznie zwycięzcą Turnieju, a jednocześnie Najlepszym z Najlepszych został Miłosz Spalony – uczeń Szkoły Podstawowej w Zamościu.
Podczas Turnieju w imieniu Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego obecny był Sekretarz Powiatu Ostrowskiego Pan Mirosław Rychlik.
Nagrody dla dzieci przekazał Starosta Ostrowski, firma Tesco (przy Galerii Ostrovia) oraz firma Kamix z Ostrowa Wielkopolskiego.
Do organizacji Turnieju włączyły się także samorządy gminne z powiatu ostrowskiego, które ufundowały upominki dla dzieci na etapie półfinałów gminnych.
Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Ostrowie Wielkopolskim reprezentowanym przez Dyrektor Panią Annę Drobniewską, finał Turnieju odbył się w Sali Teatralnej MDK.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe