×

Powiat Kaliski: Stawiszyn odnowi serce miasta

  • 20.12.2018, 08:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Stawiszyn odnowi serce miasta
Plac Wolności w Stawiszynie wkrótce przejdzie gruntowną rewitalizację. Wszystko to za sprawą realizacji projektu pod nazwą „Rewitalizacja Stawiszyna – Ludzie – Przestrzeń – Zmiany” .

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisano umowę o dofinasowanie inwestycji ze środków europejskich. W imieniu Województwa Wielkopolskiego dokument podpisała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a Gminę i Miasto Stawiszyn reprezentowała burmistrz Justyna Urbaniak. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 7 mln 367 tys. zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 3 mln 163 tys. zł.
Jak wspólnie podkreśliły obie strony – dzięki realizacji przedsięwzięcia mieszkańcy Stawiszyna zyskają atrakcyjną przestrzeń w sercu miasta, która pełnić będzie funkcję reprezentacyjnego rynku. Na rewitalizacji zyska również budynek ratusza, który zostanie rozbudowany o scenę wraz infrastrukturą towarzyszącą. Poprawią się też warunki funkcjonowania mieszczącej się w budynku spółdzielni socjalnej. Z kolei remont dziedzińca pozwoli na stworzenie przestrzeni dla różnego rodzaju form aktywizacji społecznych, imprez kulturalnych, wydarzeń oraz zajęć artystycznych dla mieszkańców Stawiszyna. 

Realizacja projektu rozpocznie z początkiem 2019 roku, a jej zakończenie przewidziano pod koniec 2020 roku. 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe