Powiat Ostrowski: Strefa aktywności gotowa także w Zacharzewie

  • 18.12.2018, 10:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Strefa aktywności gotowa także w Zacharzewie
Gotowy jest teren Otwartej Strefy Aktywności w Zacharzewie. To pierwsze tego typu miejsce w tej miejscowości.

Na najmłodszych czeka plac zabaw, dla starszych siłownia zewnętrzna. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski. Plac powstawał od podstaw. Działka nie była bowiem zagospodarowana.

- Wartość inwestycji wyniosła około 100 tysięcy złotych. Do tej pory brakowało tu takiego miejsca. Zacharzew się rozwija, budują się kolejne nowe domy, przybywa mieszkańców, dlatego bardzo się cieszymy, że udało się zrealizować tę inwestycję - mówi Piotr Śniegowski, przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.

W planach jest budowa świetlicy wiejskiej. Budynek ma powstać w sąsiedztwie strefy aktywności. W tym roku Gmina Ostrów Wielkopolski kupiła działkę, na której ma zostać wybudowana świetlica.

OSA powstała także w Gorzycach Wielkich. Na budowę dwóch tego typu miejsc Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki prawie 75 tysięcy złotych. W sumie inwestycje kosztowały blisko 150 tysięcy złotych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe