Powiat Ostrowski: Harcerska Wigilia

  • 19.12.2018, 10:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Harcerska Wigilia
Pięć drużyn harcerskich wchodzących w skład Szczepu „Granica” im. Powstańców Wielkopolskich: 13 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty”, 10 DH, 11 DH im. Marii Konopnickiej, 12 DHS „Legiony” im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz 47 DW „Popioły” im. phm. Franciszka Brody wzięło udział w Wigilii, która odbyła się 15 w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.

Pojawili się na niej również rodzice harcerzy oraz sympatycy szczepu: Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Agnieszka Sipka, komendant Hufca ZHP Kalisz Marian Maćkowiak i dyrektor PP nr 1 „Jarzębinka” Anna Walczak. Goście złożyli bożonarodzeniowe życzenia, nawiązując do wspólnotowego charakteru organizacji, jaką jest ZHP. Agnieszka Sipka, w zastępstwie burmistrza odebrała statuetkę Złotej Lilijki, będącą symbolem nawiązania dobrej współpracy i również w jego imieniu zapewniła o chęci wspierania inicjatyw oddolnych, realizowanych przez organizacje społeczne.

Podziękowania oraz drobne upominki otrzymali z rąk swoich drużynowych najbardziej wyróżniający się w ostatnim roku harcerze. Z racji przypadającego w roku bieżącym 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego komenda oraz drużynowi szczepu „Granica” zostali zaś uhonorowani przez ZHP Chorągiew Wielkopolską im. Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu odznakami symbolizującymi trefla powstańczego (noszonego przez nich na nakryciach głowy). Odznaki wręczył komendant Hufca ZHP Kalisz Marian Maćkowiak, a docelowo otrzymają je wszyscy harcerze Szczepu im. Powstańców Wielkopolskich.

Na mniej oficjalną część spotkania złożyły się: łamanie się opłatkiem, poczęstunek, wizyta Mikołaja i prezenty oraz występy drużyn, które zaprezentowały się w repertuarze świątecznym.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe