Powiat Ostrowski: Przedświąteczna akcja poboru krwi

  • 18.12.2018, 12:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Przedświąteczna akcja poboru krwi
Kolejny, ostatni już w tym roku apel Klubu HDK w Nowych Skalmierzycach – organizatora otwartych akcji poboru krwi – spotkał się z dużym zrozumieniem mieszkańców, którzy oddawali życiodajny lek w hali stadionu Miejsko-Gminnego w Nowych Skalmierzycach. Można było również zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Obsługę medyczną przedsięwzięcia zapewniło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Zgłosiło się 70 chętnych, spośród których krew oddało 50 (w tym 4 debiutantów). Wynik akcji to 22,5 litra krwi. Zadowolenia nie ukrywa prezes klubu Henryk Olejnik – od ostatniej zbiórki nie minęły nawet dwa miesiące, więc ci, którzy oddali krew 27 października, tym razem nie mogli tego zrobić. Jestem więc zadowolony z każdej zebranej kropli. To wspaniały świąteczny dar dla chorych.

W 2018 roku Klub HDK Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizował pięć zbiórek. Ich efektem jest ponad 120 litrów krwi. Ponadto skalmierzyccy krwiodawcy oddawali ją również w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – 187 litrów. W sumie było to więc ponad 307 litrów krwi! Wierzę, że w przyszłym roku wynik ten uda się powtórzyć – wyraził nadzieję Henryk Olejnik.

Podziękowaniem dla członków było przedświąteczne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli również sympatycy klubu HDK – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, który złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia oraz prezesi klubów ościennych: Klubu HDK PCK „Strażak” w Sieroszewicach Lucjan Ziemiański, Klubu HDK PCK ZAP Wiesław Czekalski i Klubu HDK PCK przy FP SPOMAX S.A. Wiesław Perz.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe