×

Powiat Ostrowski: Sprzętowe wzmocnienie

  • 19.12.2018, 08:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sprzętowe wzmocnienie
Nowoczesny zestaw narzędzi hydraulicznych o wartości 62 tys. zł trafił za pośrednictwem gminy Przygodzice do jednostki OSP w Czarnymlesie - jednej z dwóch remiz w tej gminie funkcjonujących w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sprawiedliwości (MS) pozyskanemu przez gminny samorząd. Wkład gminy wyniósł zaledwie 1 proc. wartości dofinansowania (620 zł). W środę zestaw przekazano druhom z Czarnegolasu.
Jak mówi Przemysław Kaźmierczak - zarząd Związku OSP zdecydował o przeznaczeniu dofinansowania z MS na zakup zestawu właśnie dla Czarnegolasu.
 -Postanowiliśmy nie dzielić całej kwoty na wszystkie jednostki, a scalić ją i przeznaczyć na zakup konkretnego wyposażenia, tym bardziej że czarnoleski zestaw jest już wysłużony i niekompatybilny ze sprzętem PSP - mówi wójt.
Z kolei wójt Krzysztof Rasiak zaznacza, że gmina korzysta z każdej okazji do sprzętowego wzmocnienia straży pożarnych. -
- Dobrze, że taką możliwość stworzono. To wzmocnienie dla jednostki zlokalizowanej w gminie "pociętej" siecią dróg, na których dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Sprzęt ma przede wszystkim służyć ofiarom wypadków drogowych - podkreśla.
- Jest to dobry, profesjonalny sprzęt, o który musicie tu dbać - mówił do obdarowanych strażaków komendant Jacek Wiśniewski, chwaląc zalety tych narzędzi. Wiśniewski przypomniał, że program wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych realizowany jest we współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz, że zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości, rozporządza pieniędzmi zasądzanymi m.in. od sprawców przestępstw drogowych. Budżet Funduszu to ponad 100 mln zł.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe