Powiat Ostrowski: Raszkowskie wyprawki wręczone

  • 17.12.2018, 07:40
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Raszkowskie wyprawki wręczone
Rodzice 73 maluszków odebrali z rąk burmistrza Raszkowa Jacka Bartczaka i przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzeja Matyby decyzję o przyznaniu Raszkowskiej Wyprawki Niemowlaka oraz gratulacje z okazji narodzin nowego mieszkańca gminy.

Już po raz szósty zostały przyznane środki dla nowo narodzonych mieszkańców Gminy i Miasta Raszków. Od 2016 roku gmina przyznaje świadczenie 550 zł dla każdego dziecka. W przypadku narodzin czwartego dziecka w rodzinie albo bliźniąt, świadczenie wzrasta do 1000 złotych na dziecko.

Uroczystość wręczenia Raszkowskiej Wyprawki Niemowlaka odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie, w świątecznej scenerii. Mimo niesprzyjającej aury rodzice wraz ze swoimi pociechami oraz radni Rady Gminy i Miasta Raszków bardzo licznie przybyli na spotkanie.

- Dzieci są naszą przyszłością, dlatego inwestycja w ich kształcenie i wychowanie jest priorytetowym zadaniem naszej gminy. Dobrze rozwinięta sieć szkół w gminie Raszków pozawala na kształcenie uczniów na wysokim poziomie. Radość, którą niosą narodziny nie da się z niczym porównać. Jest to jednak też duże wyzwanie dla rodziców. Mam nadzieję, że nasza Raszkowska Wyprawka Niemowlaka okaże się pomocna w morzu potrzeb najpilniejszych zakupów mówił w swoim wystąpieniu burmistrz Jacek Bartczak.

W tej edycji wpłynęły 73 wnioski, z których jeden dotyczył bliźniąt, a trzy dotyczyły narodzonego czwartego dziecka w rodzinie.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe