×

Koszykówka: Pierwsze zwycięstwo Ostrovii

• 15.12.2018, 21:54 (aktualizacja 15.12.2018 22:11)
Bardzo długo kibice Ostrovii czekali na zwycięstwo swojej drużyny, ale wreszcie się doczekali. Podopieczne Mirosława Trześniewskiego pokonały AZS Poznań 74:72.

Początek tego spotkania nie zapowiadał nic dobrego. Koszykarki z Poznania szybko wyszły na prowadzenie 7:0 i przewagę tę utrzymywały przez całą pierwszą kwartę. W drugiej gra się wyrównała, ale to rywalki wygrały ją dwoma punktami i tym samym jeszcze powiększyły przewagę. W trzeciej było podobnie i po 30 minutach AZS wygrywał 54:41. Wydawało się, że zawodniczki z Poznania maja to spotkanie pod kontrolą i spokojnie zainkasują dwa punkty.  Na trybunach mało kto wierzył, że gospodynie mogą odrobić 13 punktów straty. Tymczasem już po czterech minutach czwartej kwarty ostrowianki traciły do rywalek tylko sześć punktów - 53:59. I chyba wówczas koszykarki z Ostrowa wierzyły, że mogą wreszcie odnieść pierwsze zwycięstwo. Na parkiecie nie do zatrzymania była Jowita Ossowska, która zdobyła aż 32 punkty. Ale na prowadzenie Ostrovię wyprowadziła w 37 minucie Ewelina Jackowska - 64:63. Gdy Karolina Podkańska trafiła za trzy, a chwilę później takim samym rzutem popisała się Jowita  Ossowska stało się jasne, że dwa upragnione punkty pozostaną w Ostrowie.
Wygrana ta nie wiele zmieniła w tabeli. Ostrovia nadal okupuje dolne rejony. Ale to może być impuls do znacznie lepszej gry. Dziewczyny na pewno uwierzyły, że potrafią grać w koszykówkę. Oby to pierwsze zwycięstwo dodało im pewności siebie.