Ostrów: Noś odblaski

  • 15.12.2018, 08:30 (aktualizacja 15.12.2018, 08:39)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Noś odblaski
O tym, jak ważne jest noszenie przez pieszych elementów odblaskowych nie trzeba nikogo przekonywać.

Uczniowie klas 0 – 7 uczestniczyli w prelekcjach poświęconych bezpieczeństwu pieszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci i młodzież odwiedzili dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielopolskim, asp. sztab. Maciej Dobroś i mł.asp. Damian Remblewski. Spotkanie pod hasłem „Noś odblaski – Świeć Przykładem!” miało na celu uświadomić wszystkim, że okres jesienno - zimowy to trudny czas nie tylko dla kierowców. Szybko zapadający zmrok, długie, ciemne wieczory i deszczowa aura mają wpływ na obniżone bezpieczeństwo także niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Ostrowscy dzielnicowi dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego odwiedzili wczoraj dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.
W spotkaniu pod hasłem „Noś odblaski- Świeć przykładem” policjanci informowali dlaczego należy stosować elementy odblaskowe, kiedy są one wymagane, gdzie najlepiej je umieścić.
Mundurowi przypomnieli dzieciom, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.
Przy wsparciu Rady Rodziców 240 uczniów otrzymało zakupione odblaski, które w obecności policjantów przypięli do plecaków.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe